Editor stránek

Přihlášení do systému

Nejprve je nutné se do Editoru stránek přihlásit. Po úspěšném přihlášení budete přesměrováni na hlavní stránku, která slouží jako rozcestník s popisem jednotlivých funkcí systému.

ftp-pripojeni

Manažer FTP připojení

Manažer FTP připojení se stará o Vaše pohodlné přihlašování k webovým stránkám. Po prvním přihlášení do systému si nadefinujete přístupové údaje ke svému webu nebo svým webům. Při dalším přihlášení už se stačí k požadovanému serveru pouze připojit.

Průzkumník složky media

Průzkumník složby media umožňuje pracovat se souborovým systémen vašeho webu v této složce. Naleznete soubory použité na vašem webu (obrázky, dokumenty). Můžete tedy procházet adresáře a soubory, vytvářet a mazat adresáře a uploadovat (nahrávat na web) a mazat soubory.

Podporované formáty obrázků jsou jpg, png, bmp, gif. Editor stránek automaticky upravuje velikost obrázků tak, aby nebyly na web příliš velké.

Mapa a editace stránek

Mapa stránek slouží k výběru stránky, kterou chcete editovat. Můžete zvolit editaci originálu na webu nebo vašeho rozpracovaného konceptu. Případně můžete koncept rovnou nahrát. Po zvolení stránky přichází na řadu samotná editace. Obsah vaší webové prezentace můžete snadno měnit pomocí uživatelsky přívetivého editoru. Velmi jednoduše a bez jakékoliv znalosti programování můžete aktualizovat statické webové stránky od jednoduchých úprav textu, formátování textů, vkládání, obrázků, odkazů, tabulek nebo upravovat přímo HTML kód.

editorstranek

Publikování na Internet a uložení konceptu

Provedené úpravy lze lehce uložit a publikovat okamžitě na Internet tlačítkem Uložit a nahrát. Dále bude provedena záloha předchozího obsahu stránek. Pokud si chcete vytvořit koncept a zatím ho na web nepublikovat, zvolte tlačítko Uložit.

ulozit